Moje drahé bývalé kolegyňky z pražské cestovky včera uspořádaly vzpomínkový mejdan.
A tak jsem po deseti letech vyrazila směr matička.

Opustila jsem pohodlí svého auta a rozhodla se stylově pro cestu žlutým autobusem.
Už jen fakt, že jízdenka se dá předem nejen rezervovat, ale taky „onlajn“ zaplatit, mi sliboval hluboké zážitky a střet s novými technologiemi.

Před samotným odjezdem jsem navštívila veřejné WC, kde jsem z ceníku zjistila, že se ceny liší. Podle toho, zda potřebujete na malou, střední (?!) a velkou.
Zaplatila jsem za malou a v kabince jsem pak hledala skrytou kameru a hluboce bádala, jestli mi bude udělena peněžitá sankce, když si předem zvolený typ akce nakonec pozměním.
Při odchodu jsem si ceduli přečetla lépe a došlo mi, že kromě toalet je zde také úschovna zavazadel.

Pak jsem nastoupila na palubu (vhodnější slovo neexistuje) autobusu.
A v ten moment to začalo.
Všude samý monitor, kabel, wifi, hifi a scifi. Stevardka pořád něco plácala do mikrofonu, měla potřebu se vítat, loučit a představovat v každém městě, kde jsme přibrzdili.
Rozdávala a sbírala sluchátka, roznášela kávu, čaj (rum, bum), nabízela denní tisk.
Zlatá Karosa! Tam po člověku jakživa nic nechtěli!

Všichni (přísahám!) cestující si vytáhli z příručních zavazadel notebooky, laptopy, čtečky a ta-ble-ty, všichni si uměli zapnout bezpečnostní pás (pás v autobuse?), dokázali si zprovoznit obrazovku před sebou.
Působili kultivovaně, moderně a free. Já jsem se bála pohnout, abych ještě víc neprohloubila svojí image křováka.

V „mojí“ době byla na sedačce přede mnou jen síťka, kam jsem si odložila papírovou jízdenku, kapesníky, případně řízek. V mojí době se četly papírové knížky. A hlavně, cestující tenkrát věděli, že autobus má okna a z těch oken se dá pozorovat kolem ubíhající krajina…

Při dojezdu na Florenc jsem volala manželovi a dětem, že jsem v pořádku dorazila a Laura se mě zeptala, jestli už jsem teda na nějakém jiném kontinentu.
Tak trochu jo….

nasdílej to, ať se svět dozví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *