U nás co dítě, to originál.

Dáda: vždy způsobně zaujal statickou pózu v židličce, zatnul pěsti pro lepší soustředění, zorničky zaostřeně hypnotizovaly přibližující se sousto, pusinka dokořán. Ani kapička nazmar, bryndáčky svítily čistotou i po týdnu. Celá sklenka padla za vlast do dvou-tří minut.
Laura: v židličce poloha “lážo-plážo”, samotné krmení je pro ní totálně podružná činnost.
Vlažný zájem jeví pouze u ochutání první lžičky, zbytek času věnuje důležitějším dovednostem. Sundá levou ponožku a namočí jí do meruňkové přesnídávky, zároveň druhou rukou odkudsi vydoluje starší křupku a umělecky si jí zamotá do kadeří. Sáhne po piškotu a vykreslí s ním ornament na ledničce (sousedí židličce zprava), stejnou ručkou pak pohladí své (kdysi čisté) roucho a zamíří s ní vstříc plné lžičce (zase jsem nestihla včas zareagovat…).
V zápětí trénuje slůvko táta, škoda jen, že má zrovna plnou pusinku. Bryndák je jí nesympatický, tak si ho i s dosavadním nánosem stravy strhává z krku a lepí na jídelní stůl (sousedí židličce zleva).
Následuje trénink ne-ne-ne aneb kývání hlavičkou ze strany na stranu, v tom je přeborník.
Mamko, o co, že netrefíš správný otvor? Dalších pár okamžiků vytírám papů z nosní dírky a Lau v nestřeženém okamžiku krade balíček vlhčených ubrousků a kosí s ním vše v dosahu. Ve finále pozře ze sklenky mizernou třetinku, ale zato se mi postará o náplň času v další půlhodině.
Debordelizovat jídelní kout!

nasdílej to, ať se svět dozví

2 Comments

 1. Michaela
  Wednesday November 26th, 2014 at 06:49 PM | Permalink

  Živě si to představuju :-D. Teď si to prostřídali, ne? Lála sní úplně všechno :-). Snad se zlepšila i kultura stolování 🙂

  • Petra
   Wednesday November 26th, 2014 at 07:02 PM | Permalink

   pravda, Dáda má teď spoustu jídel, co nejí (a třeba je ani nikdy neochutnal, ale nezkusí to). Laura má jídelníček pestřejší, ale kultura stolování je u ní pořád free 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *