Zatímco Dádovy náznaky období vzdoru přicházely postupně a opatrně, Laura zcvokla zcela přesně a jasně – včera, okolo čtvrté hodiny odpolední (SEČ).
Skřeky MÓÓÓJÉ a NENÉÉ střídá v nepravidelných intervalech s MÁÁÁMA! a TATÍÍÍÍ! Víceméně se jí nepozdává nic, nechce sedět, chce stát, nechce stát, chce sedět. Bílá je černá a kočka není kočka, ale pes. Protože posledních pár dní trávíme na zahradě, tak jsme se stali poměrně slušnou atrakcí pro místní osadníky, k našemu plotu jsou vysílány pozorovací exkurze z celé zahrádkářské kolonie pod krycím názvem „Kdo z koho, fandíme Lále!“.
Dostalo se mi zadostiučinění ze strany manžela, který prohlásil, že tohle poslouchat celý den, zešílí. Teď už chápe, proč mám mobil na chocholouška zařazený mezi 150 a 155.

Ještě mi dovolte zmínit pár murphyho zákonů fungujících na naší milované zahrádce:
1. Vozíme-li ochranné pomůcky proti dešti neustále sebou, nikdy nesprchne, klidně celé týdny. Zapomeneme-li pláštěnky a holínky jednou jedinkrát doma, přižene se lokální obr-mrak a propukne chcanec nečekanec.
2. Usednu-li konečně k zasloužené kávě, vínu, nedejbože k háčkování, před Dádou na zemi se zhmotní neviditelná překážka, která způsobí závažnou odřeninu (centimetr na centimetr).
3. Přiobléknu-li děti do dlouhých rukávů a tepláků, za pět minut veškerý vítr ustane, slunce udeří silou 36 stupňů. Funguje to i opačně, tričko a kraťasy navodí prudké ochlazení.
4. Balení tašek, zamykání chatky a odnos věcí do auta způsobí, že si děti konečně samostatně, v klidu a dlouze hrají na pískovišti.

nasdílej to, ať se svět dozví

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *