Tak jsem si střihla Hathajógu!
Akčnější verzi cvičení jsem předem sama sobě rozmluvila, nejspíš bych vyčerpaně blinkla hned při první minutě zahřívání.
Ostatně, po ročním pracovním zápřahu od nevidím k nevidím tu očistu ducha potřebuju jak koza drbání.
Klasicky jsem se nevyhnula otázce, kdo je přítomen poprvé, načež jsem byla umístěna do blízkosti hlavní jogínky a gongu (?!).
Věkový průměr cvičenek byl 50+, index pružnosti ale tipuju někam k pubertě. Bez mrknutí oka ohýbaly těla do rozličných úhlů, paty strkaly někam k ramenům, ramena k zadku, možná uměly i otáčet hlavu o 360° jako sovy.
Já jsem dělala čest svému naturelu a pohnojila jsem i stoj na jedné noze.
Ovšem jako nejzásadnější vnímám svojí neschopnost uvolnění mysli.
Prvně jsme si měly představovat barvy (líbí se mi hnědá….né, ta je trapná. Tak růžová. Růžová? Holka, ty máš dost. Slonovinová? To už je přes čáru, aby si zas někdo nemyslel, že jsem nějaká hogo-fogo).
Následovalo vnímání vůní (já vyřízená, co to vlastně cítím, aromalampu? motorový olej? pot sousedky? nedejbože pot vlastní!?)
Závěrečný gong mi málem přivodil srdeční zástavu a já tímto přísahám, že na sobě začnu pracovat a že si tu relaxaci do hlavy natřískám, jakože já se jmenuju já!

nasdílej to, ať se svět dozví

8 Comments

 1. Jana
  3.5.2016 at 12:09 | Permalink

  Ty mě tak bavíš!!! Vždy se těším na tvé postřehy. Několikrát palec nahoru!

 2. iveta
  3.5.2016 at 18:31 | Permalink

  fakt vtipné :-), taky jsem jednu dobu chodila na jógu, a ty zmatené myšlenky jsem měla podobné, ale určitě ne tak vtipné :-), děkuji Petro, bavíš mně 🙂

 3. 4.5.2016 at 10:25 | Permalink

  🙂 usmievam sa ako slniečko, trochu som zrelaxovala na článku a idem ďalej pracovať. Chodila som na obyčajnú jogu po práci a celá pozostávala z toho, aby som taká unavená nezaspala uprostred cvičenia. Na konci kde sme ležali a relaxovali po joge bolo najhoršie.

 4. Jitka
  5.5.2016 at 19:39 | Permalink

  Tak držím palečky Petruš v očištění mysli. To půjde, chce to jen čas :-). Já začala chodit u nás v Jirkově na konci ledna na jógu pro začátečníky, protože hopsání a maxi posilování též není nic pro mě :-). Můžu upřímně říct, že jsem byla až vyděšená jak mám ve svém věku vše zkrácené i při takovém pracovním tempu které nasazuje deno denně každá žena chodící do práce a mající rodinu :-). Zatím jsem max. spokojená a jdu domů vždy krásně protažená a odpočatá. I když druhý a třetí den po lekci některé části těla stále trpí :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *