Miminko nám dorostlo korbičku!
Oba mají 70 cenťáků, takže jednoduchá matematika, je čas předělat kočárek na verzi sportovní.
Tatínek se na to vrhnul s poměrně dobrou náladou, už to jednou zkoušel, když jsme kočárek koupili, tenkrát to trvalo asi 2 hodiny, s pomocí plánku. Takže teď to jistě zvládne za polovic a plánku netřeba. Hmmm…Všichni časem dostali nějaký to jméno, od výrobce (hovada), přes celou italskou národnost (fušeři), po prodejce (šmejdi vydřidužský).
Není radno mu v těchle situacích odmlouvat, nedejbože odkázat ho na návod k použití. Tak jsem se uklidila do pokojíčku a jen jsem si občas vymyslela nějakou záminku (žízeň, čůrání), abych celou situaci zkontrolovala, zhodnotila, případně jemně zasáhla (donesla lékárničku, otřela čelo a tak…).
Po hodině přišly ke slovu těžší kalibry, vytáhnul šroubovák a flašku bílýho.
Po další hodině bylo dílo dokonáno, až na jednu maličkost.
Zapomněli jsme na zimní fusak (co my, JÁ jsem zapomněla!), tím se provlíkají 5-ti bodové bezpečnostní pásy, které se pro tuto operaci musí speciálně upravit a to lze jen v případě, že je kočárek úplně odstrojen, tedy takový, jaký byl na počátku celé anabáze.
No co Vám budu povídat, manžel vypadal, že mu brzy praskne cévka!

Jinak se u nás nic moc neděje.
Daneček je samozřejmě nejkrásnější a nejšikovnější miminko pod sluncem a nepřestává nás denně fascinovat, včera „objevil“ své ruce. S obdivem si drží ruku před obličejem, prohlíží prst po prstíku, pak přidá druhou ručičku a to už je vyloženě údiv, otáčí je dlaní k sobě a od sebe.
Je to usměvavej pohodář a není línej se najíst (váha 8 kg v 5. měsíci hovoří za vše).
Můžete prosím někdo mému drahému vysvětlit, že mimčo v necelých pěti měsících opravdu mluvit nebude??!! Dokolečka dokola mu opakuje „řekni táta“, přičemž na slovo táta klade obzvlášť důraz, říká ho hlasitěji, po slabikách a výrazně artikuluje. Dáda nechápavě čučí, vypustí pár slintavých bublinek, zabrouká ejáááá ejáááá, případně zatlačí a vypustí prdíka. Tolik k pokusu o lekci českého jazyka.
Jo, moje mamka, už 2 měsíce odhaduje pěstičky v puse a slintání na růst zoubků, takže až mu v nějakém 7. měsíci opravdu první zoubek vykoukne, tak už to slyším: „Já to říkala, byly to ty zuby!“

No, a já mám občas taky svoje dny.
Sádrový odlitek nožiček jsem chtěla očistit od nedostatků pod vodovodem. Manžel včas zakročil a vysvětlil mi, na jaké bázi sádra funguje.
Gumové leporelo jsem před prvním použitím vydesinfikovala politím vroucí vodou, takže z něj leporelo už nikdy nebude.

nasdílej to, ať se svět dozví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *