„Mami, Jauka maluje!“ volá na mě Dáňa, zatímco já jsem na gauči zcela pohlcena háčkem a počítáním oček. Volám zpět, že to je super, že je to naše šikulka.
Končím spokojeně řadu a v tom mi to dojde. Čím jako maluje, když jsou pastelky, vodovky, fixy i křídy ukryté ve skříni? Naše andělská madam si z košíku v koupelně šlohla novou tubu krému na prdku, odšroubovala, sloupla pozlátko a celý to vytlačila do tmavě hnědýho koberce s delším chloupkem v pokojíčku. A pak už jen použila vlastní fantazii k tvorbě abstrakce.
A víte co? Ten zářivě bílý, mastný krém na opruzeniny je i po týdnu pořád stejně zářivě bílý!! Zkusila jsem už asi všechno, kromě rady „vystřihnout a díry zaháčkovat“.
A tak je to poslední dobou naším denním chlebem, Lála je prostě Lála. I kdybych ten krém přivázala vysoko ke stropu, tak ona si vymyslí a sestrojí důmyslný systém kladek, aby tu překážku zdolala. Nějak nestačím tomu tempu.
Dáda v jejím věku dokázal nehnutě sedět a hypnotizovat houpající se šňůru od žehličky klidně půl hodiny, když jsem stála u prkna. Laura vymýšlí jednu bejkárnu za druhou. Cupuje papírový kapesníky na atomy, míchá čaj mobilem, koupe igráčky v toaletní míse, ochutnává vodu z louží. Celodenně loví bobříka „máminy nervy směr kýbl“:-)

nasdílej to, ať se svět dozví

4 Comments

 1. Michaela
  26.11.2014 at 21:07 | Permalink

  To jsou prostě ty březňačky 2012, jinak to není možný 🙂

  • Petra
   26.11.2014 at 21:27 | Permalink

   v červnu 2011 asi byly holt nějaký erekce na slunci 🙂

   • Michaela
    26.11.2014 at 21:58 | Permalink

    A nejen na slunci…. 😀 manžel mi tvrdí, že si doteď pamatuje, kdy to bylo…. já mám výpadek, učila jsem se zrovna na zkoušky…. 😀

    • Petra
     26.11.2014 at 22:04 | Permalink

     🙂 tak my to víme oba úplně přesně 🙂 byli jsme s kamarády v Mělníku, Helča tam jela mělnickou padesátku okolo náměstí na lyžích

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *